Negrese cu branza-Nicoleta (dulciuri)
Ciocolata se topeste pe aburi impreuna cu untul; cand sunt topite, se iau de pe aburi, se amesteca cu esentele si se lasa sa se racoreasca; se adauga ouale, amestecand dupa fiecare si cafeaua; cand sunt omogenizate, se pune faina si 150 g zahar; se amesteca, apoi se toarna in tava (25/30 cm) , tapetata cu hartie de copt; deasupra, din loc in loc se pune branza amestecata cu 60 g zahar, iar cu varful unui cutit se marmoreaza (se amesteca branza cu partea de deasupra a compozitiei cu ciocolata, fara a se ajunge.....
(Pentru a putea vizualiza ingredientele si reteta completa, va rugam sa va autentificati. Daca nu aveti creat un cont, atunci va rugam inregistrati-va.)








Nici un comentariu postat pentru aceasta reteta