Supa de pui cu porumb si apio (supe si ciorbe)
Carnea si zarzavatul, se acopera cu apa si se pun la fiert cu putina sare; cand incepe sa fiarba, se reduce focul, se aduna spuma formata si cand nu se mai formeaza spuma, se adauga 1/2 lingurita boabe de piper; se lasa sa fiarba pana este patrunsa carnea; se ia de pe foc, se lasa 5-7', se strecoara si in zeama de supa se pune din nou carnea, taiata bucati mai mici; se pune pe foc si sa lasa sa clocoteasca; se adauga porumbul scurs, apio, taiat bucati si se lasa sa clocoteasca; se reduce focul si se lasa sa fiarba 15'; se potriveste.....
(Pentru a putea vizualiza ingredientele si reteta completa, va rugam sa va autentificati. Daca nu aveti creat un cont, atunci va rugam inregistrati-va.)








Nici un comentariu postat pentru aceasta reteta